انواع بیمه در ترکیه

صفحه اصلی  /  سایر  /  انواع بیمه در ترکیه

انواع بیمه در ترکیه

انواع بیمه در ترکیه

۱۴۰۰/۰۵/۲۲ ساعت ۱۴:۰۵

دولت ترکیه موظف است همه شهروندان کشورش را بیمه کند و تمامی شهروندان باید بتوانند از خدمات درمانی به صورت رایگان و یا با حداقل هزینه برخوردار باشند. 

اگر قصد مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه را دارید حتما باید خود را بیمه کنید تا اجازه اقامتتان صادر شود تا بتوانید همانند شهروندان عادی از خدمات بیمه در کشور ترکیه استفاده کنید.

انواع بیمه در ترکیه

1.بیمه دولتی(SGKکه مخفف کلمه یSOSYAL GÜVENLIK KURUMU  می باشد که در واقع همان سازمان تامین اجتماعی ترکیه به حساب می آید و در زمینه ی درمان و بازنشستگی، خدمات ارائه می کند.

این بیمه مخصوص کسانی است که مجوز کار در ترکیه را دارند و از طرف کارفرمای تُرک در ادارات، موسسات و یا شرکت های این کشور مشغول به کار شده اند. در این نوع بیمه، فرد از طرف کارفرما بیمه می شود. 

علاوه بر این، با ثبت شرکت در ترکیه و یا سرمایه گذاری نیز می توانید نسبت به گرفتن این نوع از بیمه اقدام کنید.

2. بیمه خویش فرما (BAĞKUR)

بیمه خویش فرما، بیمه خصوصی است که صاحبان کسب و کار آزاد و به اصطلاح کسانی که خودشان کارفرمای خودشان هستند می توانند نسبت به اخذ این نوع از بیمه اقدام کنند.

بیمه درمانی آنکارا سیگورتا و نپتون سیگورتا در این دسته قرار می گیرند.

3.بیمه دانشجویی ترکیه

افرادی که برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کرده اند از بیمه دانشجویی ترکیه استفاده می کنند.

دانشجو باید با مراجعه به مراکز بیمه دولتی و یا بیمه خصوصی، خودش را بیمه کند و تا 3 ماه بابت انجام این کار مهلت دارد. البته برخی از دانشگاه های خصوصی خودشان اقدام به بیمه کردن دانشجو می کنند.

3. بیمه توریستی

طبق قانون کشور ترکیه، لازم است افرادی که می خواهند برای اقامت کوتاه مدت توریستی اقدام کنند از بیمه درمانی برخوردار باشند. به عبارت دیگر، داشتن بیمه برای اخذ راندوو در اداره ی مهاجرت و صدور کارت اقامت الزامی است.

پوشش ها و خدمات بیمه در ترکیه

برخی از خدمات بیمه در ترکیه، بین بیمه های دولتی و تمام شرکت های بیمه، مشترک است. بعضی خدمات درخواستی خود را می توانید به قرارداد بیمه اضافه کنید که هزینه بیشتر را باید پرداخت کنید.

از جمله خدمات بیمه های درمانی در ترکیه، می توان به موادر زیر اشاره کرد:

 • هزینه درمان های سرپایی
 • هزینه بستری در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز درمانی
 • هزینه ویزیت‌های پزشکی
 • خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی و سونوگرافی و…
 • هزینه‌های مربوط به شیمی درمانی
 • خرید دارو و هزینه‌های جانبی درمانی
 • هزینه‌های پزشکی ناشی از تصادفات
 • هزینه ام آر آی
 • دیالیز
 • پیوند اعضا و…


•مدارک لازم برای درخواست بیمه در ترکیه شامل موارد زیر است:

 1. کپی پاسپورت
 2. کارت اقامت
 3. کد مالیاتی
 4. آدرس ثبتی محل سکونت

بیمه همزمان در ایران و ترکیه

یکی از مواردی که افراد دارای شهروندی و یا اقامت ترکیه می توانند ار آن بهره مند شوند، امکان بیمه به صورت هم زمان در کشور ایران و ترکیه می باشد.طبق توافقنامه ای که در سال 2015 بین دو کشور ایران و ترکیه امضا شده، مجموع سابقه خدمت و پرداخت حق بیمه شهروندان دو کشور در صورت کار و پرداخت حق بیمه در کشور مورد قرارداد، حساب و مستمری بازنشستگی بر حسب آن تعیین خواهد شد.

به طور مثال پیشتر اگر فردی در ایران 20 سال کار کرده باشد برای بازنشستگی در ترکیه دوباره باید به مدت 25 سال از نو کار یا پرداخت بیمه را آغاز می‌کرد، اما اکنون تنها با 5 سال خدمت و پرداخت حق بیمه می‌تواند از مزایای بازنشستگی در ترکیه بر حسب میزان بیمه پرداختی‌اش استفاده کند. به عبارتی سابقه کاری و مدت زمان پرداخت بیمه در هر یک از کشورها، در کشور مورد قرار داد نیز تایید خواهد شد.تماس با ما 00905524621073 شماره واتس‌اپ صفحه اینستاگرام