نمونه سند ملک و معرفی تاپو

صفحه اصلی  /  همه چیز درباره سند ملک در ترکیه  /  نمونه سند ملک و معرفی تاپو

تاپو

نمونه سند ملک و معرفی تاپو

۱۴۰۰/۰۳/۰۳ ساعت ۱۸:۳۷

چنانچه خرید ملک از راه قانونی و با روال درست طی شود، خریدار، سند قانونی بابت خرید ملک و مستغلات دریافت می کند که در کشور ترکیه به آن "تاپو" می گویند.


"تاپو" سند ملک تک برگی است که در دو رنگ قرمز یا آبی صادر می شود. سند قرمز متعلق به املاک مسکونی و سند آبی متعلق به زمین است.این اسناد برای خارجیان هم درست مانند شهروندان ترک صادر می شوند و جای هیچ نگرانیی در مورد صدور سند نیست .بخصوص که اداره ای برای پیگیری از اعتبار سند وجود دارد که به آن اداره ثبت املاک و مستغلات تاپو و کاداسترو (Tapu ve kadastro) می گویند . این اداره در ترکیه زیر نظر دولت در تمام شهر ها دفتر دارد.

سایت تاپو و کاداسترو: https://www.tkgm.gov.tr/

دفتر تاپو و کاداسترو تنها مرجع رسمی زیر نظر دولت ترکیه است که ثبت املاک و مستغلات را انجام می دهد. این اداره در واقع ضامن قانونی بودن و شفافیت معاملات است . درواقع این اداره وظیفه صدور سند و اطلاع رسانی بابت اعتبار سند را دارد و خریدار باید برای اخذ سند به این اداره مراجعه کند . زمانی که صحت سند مشخص شود و سازمان های مربوط به اتباع خارجی برای معامله پاسخ مثبت بدهند، این اداره موظف است انتقال سند از فروشنده به خریدار را انجام دهد. این مراحل برای اتباع خارجی معمولا ۳ الی ۵ روز به طول می انجامد.

تماس با ما 00905524621073 شماره واتس‌اپ صفحه اینستاگرام