افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه

صفحه اصلی  /  افتتاح حساب بانکی  /  افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه

افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه

افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه

۱۴۰۰/۰۵/۱۵ ساعت ۱۶:۴۵

افتتاح حساب بانکی در ترکیه یکی از مهم ترین مواردی است که بعد از مهاجرت به این کشور صرف نظر از روش اخذ اقامت به آن نیاز خواهید داشت. با توجه به محدودیت ها و تحریم های اعمال شده برای ایرانیان بسیاری از کشورها امکان افتتاح حساب برای ایرانیان را ندارند. اکنون این مهم با افتتاح حساب بین المللی در کشور ترکیه فراهم شده است که با داشتن یک حساب بین المللی و کارت ویزا و مستر متصل به آن به راحتی می توانید تبادلات مالی با سایر نقاط جهان و دسترسی به حساب های ارزی بین المللی را داشته باشید و به راحتی از آنها برای انجام امور مالی خود استفاده کنید.

از آنجایی که بسیاری از کشور ها امتیاز افتتاح ارزی را فقط به شهروندانی که در آن کشور اقامت دارند اعطا می کنند، افتتاح حساب در ترکیه بدون داشتن پاسپورت این کشور و یا بدون داشتن اجازه اقامت کوتاه مدت در این کشور امتیازی ویژه برای ایرانیان محسوب می شود.

حساب بانکی شما در ترکیه می تواند از نوع ارز لیر ، دلار و یا یورو باشد.

افتتاح حساب بانکی بدون کارت اقامت : 

مراحل افتتاح حساب در ترکیه برای افراد بدون کارت اقامت سخت تر است اما غیر ممکن نیست. شرایط زیر در واقع شرایط افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه است به این دلیل که تنها بانک زراعت برای افراد غیر مقیم می تواند اقدام به بازگشایی حساب کند.

افتتاح حساب به صورت غیر حضوری ممکن نیست و همچنین شما نیاز به یک آدرس معتبر برای ارائه به اداره مالیات این کشور خواهید داشت. (در صورت عدم وجود آدرس می توانید آدرس یکی از دوستان و یا نزدیکان خود را در کشور ترکیه اعلام کنید.)

همچنین ارائه قبض آب و برق به نام برای احراز محل سکونت الزامیست. پس از آن بعد ار مراجعه به اداره مالیات و دریافت کد مالیاتی و به همراه داشتن گذرنامه می توانید در یکی از شعبات بانک زراعت اقدام به افتتاح حساب نمایید.

همچنین توجه داشته باشید داشتن سیم کارت ترک جهت استفاده از خدمات بانکی زراعت بانک الزامی است.

در حال حاضر خدمات افتتاح حساب برای برای افراد غیر مقیم و بدون موجودی اولیه در ترکیه فقط در برخی از شعبات بانک زراعت و بر اساس روابط و اعتبار مشتری های معرفی شده که دارای پاسپورت ترک هستند انجام می شود.

افتتاح حساب بانکی با کارت اقامت:

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب افراد مقیم ترکیه به شرح زیر است:

  • کارت اقامت ترکیه 
  • برگه تاییدیه نفوس(برای تایید در این اداره اجاره نامه محضری و کارت اقامت الزامی است)
  • قبض خدماتی آب ، برق و  یا گاز به نام شخص
  • سیم کارت ترک

یک هفته پس از افتتاح حساب برای شما کارت بانکی صادر می شود که ویزا کارت یا مستر کارت خواهد بود.

نکته قابل اشاره دیگر در ارتباط با افتتاح حساب در بانک زراعت این است که معمولا مبلغ 30 هزار لیر و یا 4 هزار دلار به عنوان دپوزیت به مدت 1 تا 3 ماه بسته به شعبه بانکی در حساب شما بلوکه می شود.

سود بانک زراعت ترکیه در سال 2021 برای سپرده های لیر 17 درصد، دلار 0.85  درصد و یورو 0.10 درصد می باشد.


∗ترجمه شده توسط اعضای تیم نوویتا لند از سایت رسمی بانک زراعت و بانک ایش


تماس با ما 00905524621073 شماره واتس‌اپ صفحه اینستاگرام